Korzenie firmy SOMEX Sp. z o.o. sięgają 1997 roku – wtedy to, z myślą o ochronie środowiska naturalnego, powstało Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe SOMEX Tomasz Koster. W 2008 roku Firma została przekształcona w „SOMEX” Sp. z o.o.

Specjalizujemy się w odzysku i recyklingu odpadów tworzyw sztucznych z surowców wtórnych. Duże doświadczenie i wykwalifikowana kadra pracownicza pozwala nam na pozyskiwanie surowca najwyższej jakości, który w dalszej kolejności przeznaczony jest do powtórnego wykorzystania dla producentów wyrobów gotowych. Odpady pozyskujemy na terenie całego kraju, poprzez firmy prywatne i Zakłady Komunalne.

Jesteśmy producentami wysokogatunkowych regranulatów z: LDPE, HDPE i PP dostosowanych parametrami współczynnika płynięcia do indywidualnych potrzeb klientów.

Pracujemy na wysokiej klasy niemieckich urządzeniach, które umożliwiają nam utrzymanie procesu technologicznego na wysokim poziomie. Produkujemy regranulat o wysokiej jakości, stanowiący pełnowartościowy surowiec wtórny. Tak dobrany proces produkcji sprawia, że nasze regranulaty są wykorzystywane zarówno do rozdmuchu cienkich worków „na śmieci”, rozdmuchu grubych folii budowlanych, folii opakowaniowych, jak również na wtrysk.
Dynamiczny rozwój poprzez wysokie nakłady inwestycyjne i wiążący się z tym wzrost produkcji, zdecydowały o sukcesie naszego przedsiębiorstwa nie tylko na rynku krajowym.

W skład linii produkcyjnej oprócz wytłaczarki z dwoma odgazowaniami wchodzi także człon rozdrabniający złożony z wysokiej klasy młynów produkcji niemieckiej i szarpaka dużej wydajności, podwójny człon myjący,  sekcja suszenia, oraz wysokiej klasy wytłaczarka z dwoma odgazowaniami.
Wszystkie te działania sprawiają, że granulaty nasze zachowują najwyższe standardy jakości, pozbawione są jakichkolwiek wtrąceń gazu, jak i zanieczyszczeń.

Drugim profilem działalności firmy jest produkcja rękawa foliowego, oraz worków opakowaniowych i worków „na śmieci” w szerokiej gamie kolorów, o dużym zakresie grubości, szerokości i pojemności.

Polityka firmy

– indywidualne podejście do każdego klienta
– dbanie o wysoką jakość naszych wyrobów
– doradztwo w zakresie selekcji odpadów

Firma posiada uregulowany stan formalno-prawny w zakresie:   skupu i przetwarzania odpadów tworzyw sztucznych, magazynowania oraz transportu, (zgodnie z art. 28 ust.2 i ust.5 ustawy z dnia 27.IV.2001r o odpadach – Dz. U. Nr.62 poz. 628).
– Pozwolenie Starosty Konińskiego na wytwarzanie odpadów z uwzględnieniem działalności łącznie w zakresie odzysku, zbierania i transportu odpadów znak: WO.7648-10-1/10 z 2010 r.